Objawy porodu na 3-4 tygodnie przed porodem 

Zwiastuny porodu – o tym musisz pamiętać!

Posted on Posted inzdrowie

Zwiastuny porodu – o tym musisz pamiętać!

Zwiastuny porodu to na pewno skurcze przepowiadające. Są one znacznie nasilone i mogą być już bolesne. Różnią się od skurczów właściwych tym, że w ich przebiegu nie dochodzi do skracanie i wygładzania szyjki macicy.

Tak zwane przemieszczenie się osi długiej szyjki macicy do osi kanału rodnego. Jest to objaw charakterystyczny i możliwy do oceny jedynie przez lekarza. Polega on na zmianie ustawienia szyjki macicy względem tkanek miękkich kanału rodnego.. Obniżenie się dna macicy.

Również ten objaw oceniany jest przez położnika

Jednak w przeciwieństwie do poprzedniego objawu, tutaj mama może odczuwać różnicę. Chodzi o znacznie łatwiejsze oddychanie w okresie poprzedzającym rozwiązanie, ustępowanie duszności, ale również częstszą potrzebę oddawania moczu. Wstawianie się główki płodu do wchodu miednicy. Przy pomocy badania zewnętrznego położnik może ocenić stopień zstępowania części przodującej płodu. W okresie przedporodowym główka traci swobodne ułożenie w macicy, zostaje przygięta do klatki piersiowej i obniża się do tzw. wchodu miednicy. Ten proces jest główna przyczyną częstszych wizyt w toalecie mam z zaawansowaną ciążą. Dojrzewanie szyjki macicy. Niewątpliwie wiele z pań w trakcie wizyt u swojego położnika słyszało jego opinie dotyczące szyjki macicy. Mówi się na przykład, że jest jeszcze niedojrzała, albo, że jej konsystencja nie wskazuje na początek porodu. Lekarz specjalista ocenia kilka elementów charakteryzujących szyjkę w okresie przedporodowym. W ostatnim okresie ciąży szyjka staje się bardziej podatna na dotyk, miękka i rozciągliwa. Są to kwestie, które mają kolosalne znaczenie i w żaden sposób nie należy bagatelizować danej sprawy.

Przygotowania do porodu

Zapytaj swojego lekarza prowadzącego o zwiastuny porodu, a poznasz je. Są to kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać zapomniane, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Zwiastuny porodu szczegółowo opisane są również na stronach internetowych o charakterze poradnikowym.