Jakie elementy domu możemy ubezpieczyć?

Objawy ze strony układu pokarmowego – kiedy poród?

Posted on Posted inzdrowie

Objawy ze strony układu pokarmowego – kiedy poród?

Często przed samym porodem masz wilczy apetyt lub nagle nie chce Ci się nic jeść. W ostatnich tygodniach ciąży przyrost masy ciała zatrzymuje się, a u niektórych kobiet waga nawet spada o kilogram lub półtora.

Na kilka dni przed porodem Twoje ciało może zacząć się oczyszczać. Biegunka to naturalne dążenie organizmu kobiety, aby nic nie przeszkadzało główce dziecka w przechodzeniu przez kanał rodny.

Często biegunce towarzyszą bóle, podobne do menstruacyjnych

Przed samym porodem niektóre kobiety oprócz biegunki reagują również wymiotami, to również sposób na oczyszczenie organizmu. Odejście wód płodowych. Wydaje się najpewniejszą, oznaką zapowiadającą poród, bo najłatwiej je rozpoznać i nie można pomylić z inną dolegliwością. Teoretycznie tak. Pamiętajmy tylko, że wody płodowe rzadko, kiedy odchodzą tak spektakularnie jak na filmach – nagle bohaterka poczuła ukłucie w brzuchu, a w następnej scenie spod sukienki chlusta woda i ciężarna stoi w wielkiej kałuży. Oczywiście wszystko zależy od kobiety. U jednych woda faktycznie tryska, u innych powoli się sączy i tak jest najczęściej, jeszcze u innych pęcherz jest tak silny, że lekarz lub położna musi go przebić.  Jeśli masz wrażenie, że coś się sączy noś nienawilżane wkładki, przy wizycie kontrolnej w szpitalu personel sprawdzi specjalnym płynem czy wodnista wydzielina to faktycznie wody płodowe. Możesz również sprawdzić to samodzielnie. W aptece dostępne są specjalne paski, które zmieniają kolor w kontakcie z wodami płodowymi.

Jeśli odejdą Ci wody, jedź od razu do szpitala

Zwróć uwagę, o której to było godzinie, czy masz już skurcze i czy woda nie była zabarwiona na zielono lub brązowo. To ważne, gdyż zabarwione wody płodowe oznaczają, iż maluszek oddał smółkę i że może być niedotleniony. Koniecznie powiedz o tym lekarzowi. Zwiastuny porodu należy bacznie obserwować, by wiedzieć, kiedy rozpocznie się poród.