Czy to już?

Czy to już?

Posted on Posted inzdrowie

Czy to już?

Szczególnie charakterystyczne dla mam powinny być te zwiastuny porodu, które sama doskonale będziesz mogła odczuwać. Pojawiające się bolesne, regularne skurcze. Częstsze wizyty w toalecie oraz mniejsze ilości oddawanego moczu.

Uczucie łatwiejszego oddychania. Alarmujące jest również odejście wód płodowych lub wspomnianego w zwiastunie numer siedem czopa śluzowego podbarwionego krwią. Są to sygnały alarmowe.

Nie zwlekaj!

Twój malec wybiera się na świat. Już nic go nie powstrzyma. Pozostaje ci zachować spokój w tej sytuacji i udać się jak najszybciej do szpitala. Na zakończenie jeszcze mała rada. W ostatnim miesiącu ciąży każda ciężarna, która oczekując porodu nie przebywa w szpitalu, a powinna mieć przygotowaną i spakowania torbę, którą w razie nagłej sytuacji zabierze ze sobą do szpitala. Torba powinna zawierać niezbędne rzeczy, które przydadzą się w czasie pobytu na porodówce. Pamiętać trzeba o dokumentach potwierdzających tożsamość. Warto również mieć własna piżamę, szlafrok oraz kapcie.

Oczami wyobraźni widzisz, jak spóźniacie się do szpitala

Albo odwrotnie – boisz się, że niepotrzebnie będziesz zawracała głowę położnej, lekarzom. Postaraj się tak nie zamartwiać. Koniecznie przeczytaj, jakie sygnały świadczą o tym, że zbliża się poród, i kiedy powinnaś zadzwonić do położnej. Poczujesz się znacznie spokojniejsza! Obserwuj swoje ciało oraz samopoczucie, a możesz być pewna, że poczujesz, że poród jest już blisko.