Co może świadczyć o szybkim porodzie?

Co może świadczyć o szybkim porodzie?

Posted on Posted inzdrowie

Co może świadczyć o szybkim porodzie?

Zastanawiasz się, jakie zwiastuny porodu są typowe dla zbliżającego się porodu? Na pewno do nich zaliczyć trzeba będzie dziwne samopoczucie. W dniach przed porodem możesz poczuć się nieco dziwnie, inaczej niż zwykle.

Jedne kobiety odczuwają strach, niepokój, inne napływ euforii. Możesz poczuć narastające zmęczenie lub wręcz odwrotnie nagły przypływ energii. Możesz mieć ochotę sprzątać, organizować, myć okna, a może będziesz chciała zrobić zakupy. To instynkt „wicia gniazda”, postaraj się nie przeforsować.

Poród może się zacząć lada dzień

Ból w okolicy krzyżowej. Kilka dni przed porodem może obudzić Cię tępy ból w plecach, udach, pachwinach – to głowa dziecka wstawiona do kanału rodnego uciska nerwy. Może też boleć Cię brzuch tak jak przed okresem. Każda ciąża i każdy poród jest nieco inny, dlatego nie muszą u Ciebie wystąpić wszystkie z wymienionych oznak. Jeśli zauważysz, że któryś z opisanych stanów, a może nawet kilka, brzmi jakoś znajomo, to dobra nowina. Oznacza to, że dziecko zaczyna pchać się na świat. A Ty już naprawdę niedługo zostaniesz mamą. Każda kobieta w ostatnim trymestrze ciąży obawia się sytuacji, w której może rozpocząć się poród a ona nie będzie gotowa, nie będzie miała transportu do szpitala, albo mąż będzie w delegacji. Poradzimy wam jak zorientować się, że zbliża się ta chwila. Powiemy, jakie są zwiastuny porodu poprzedzające moment rozwiązania. A jest ich dokładnie siedem. Są to kwestie, które mają kolosalne znaczenie i w żaden sposób nie należy bagatelizować danej sprawy.

Porady lekarskie

Zapytaj swojego lekarza prowadzącego o zwiastuny porodu, a poznasz je. Są to kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać zapomniane, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Zwiastuny porodu szczegółowo opisane są również na stronach internetowych o charakterze poradnikowym. Bardzo ważne staje się, abyś zrelaksowała się i zadbała o siebie.