Co może świadczyć o rozpoczynającym się porodzie?

Co może świadczyć o rozpoczynającym się porodzie?

Posted on Posted inzdrowie

Co może świadczyć o rozpoczynającym się porodzie?

O rozpoczynającym się porodzie informuje zanik części pochwowej szyjki oraz otwarcie kanału szyjki bądź jej zewnętrznego ujścia. Kolejnym zwiastunem porodu jest, wspomniane już dwukrotnie, zwiększone parcie na pęcherz moczowy.

Spowodowane jest to obniżeniem się całej jednostki maciczno – płodowej i zwiększonego prze to ucisku na pęcherz. W ostatnim etapie ciężarna odczuwa bardzo częstą potrzebę oddania moczu, przy czym w trakcie mikcji okazuje się, że jest go bardzo mało.

Objawy

Wydalenie przez pochwę krwistego śluzu z pochwy bądź tzw. czopa śluzowego. Substancja ta normalnie zamyka kanał szyjki. W momencie jego rozszerzania dochodzi do wypadnięcia struktury śluzowej i wydalenia jej na zewnątrz. Obecność w tym śluzie krwi jest wynikiem uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych i występuje fizjologicznie u praktycznie wszystkich rodzących. Są to kwestie, które mają kolosalne znaczenie i w żaden sposób nie należy bagatelizować danej sprawy.

Na co zwrócić uwagę?

Zapytaj swojego lekarza prowadzącego o zwiastuny porodu, a poznasz je. Są to kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać zapomniane, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Zwiastuny porodu szczegółowo opisane są również na stronach internetowych o charakterze poradnikowym. Zwiastuny porodu świadczą o tym, że już niedługo będziesz trzymać swoje dziecko na rękach.