Czy to już?

Czy to już?

Szczególnie charakterystyczne dla mam powinny być te zwiastuny porodu, które sama doskonale będziesz mogła odczuwać. Pojawiające się bolesne, regularne skurcze. Częstsze wizyty w toalecie oraz mniejsze ilości oddawanego moczu.

Uczucie łatwiejszego oddychania. Alarmujące jest również odejście wód płodowych lub wspomnianego w zwiastunie numer siedem czopa śluzowego podbarwionego krwią. Są to sygnały alarmowe.

Nie zwlekaj!

Twój malec wybiera się na świat. Już nic go nie powstrzyma. Pozostaje ci zachować spokój w tej sytuacji i udać się jak najszybciej do szpitala. Na zakończenie jeszcze mała rada. W ostatnim miesiącu ciąży każda ciężarna, która oczekując porodu nie przebywa w szpitalu, a powinna mieć przygotowaną i spakowania torbę, którą w razie nagłej sytuacji zabierze ze sobą do szpitala. Torba powinna zawierać niezbędne rzeczy, które przydadzą się w czasie pobytu na porodówce. Pamiętać trzeba o dokumentach potwierdzających tożsamość. Warto również mieć własna piżamę, szlafrok oraz kapcie.

Oczami wyobraźni widzisz, jak spóźniacie się do szpitala

Albo odwrotnie – boisz się, że niepotrzebnie będziesz zawracała głowę położnej, lekarzom. Postaraj się tak nie zamartwiać. Koniecznie przeczytaj, jakie sygnały świadczą o tym, że zbliża się poród, i kiedy powinnaś zadzwonić do położnej. Poczujesz się znacznie spokojniejsza! Obserwuj swoje ciało oraz samopoczucie, a możesz być pewna, że poczujesz, że poród jest już blisko.

Inne wiadomości:

Leave a Reply